Podaruj dzieciom magię świąt

Podaruj dzieciom magię świąt – wizyta dzieci i rodzin na Poznańskim Jarmarku Świątecznym. Tej zimy na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich powstał jeden z najwspanialszych Jarmarków Bożonarodzeniowych w Polsce. Fundacja In_Spire pragnie wspólnie ze swoimi partnerami sprawić, by tę radość poczuły dzieci, którym na co dzień trudniej skorzystać z takich atrakcji i na chwilę zapomnieć o ciężkich doświadczeniach.

Nowa odsłona projektu In_Spirujące Święta - Podaruj dzieciom magię świąt to projekt Fundacji In_Spire, który miał na celu wsparcie rodzin z Poznania. Zdajemy sobie sprawę ze społecznego problemu osamotnienia dzieci, rodzice skupieni są na problemach życia codziennego, a w wyniku tego spędzają mało czasu na wspólnych aktywnościach ze swoimi dziećmi.

Naszym celem była promocja i wsparcie aktywnego sposobu na spędzenie wolnego czasu w gronie rodziny i rówieśników, którego mają tak mało. Cel zrealizowaliśmy poprzez zaproszenie rodzin z Poznania na udział w wycieczce na Poznański Jarmark Świąteczny, gdzie pokazaliśmy, że można żyć pozytywnie i cieszyć się wspólnym czasem w świecie rzeczywistym. Zależało nam także na promocji szerokiej idei aktywnego spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu, w alternatywie do spędzania czasu samotnie w Internecie.

Zapraszamy na wideorelację z tego dnia.

Wspólna zabawa na Jarmarku Świątecznym wspomogła integrację rodzinną i z rówieśnikami z grupy, a plan wycieczki zawierał:

- Spotkanie ze Św. Mikołajem,

- Foto-pamiątkę oraz gadżet w postaci magnesu,

- Udział w specjalnych warsztatach dla dzieci i opiekunów – każdy uczestnik uczestniczył w jednym z dwóch warsztatów: warsztat z robienia pierników lub ozdabiania bombek,

- Słodki poczęstunek dla każdego uczestnika

- Zabawa na największej atrakcji Jarmarku – przejażdżka na Młyńskim Kole

Sfinansowano z środków budżetowych Miasta Poznania

#poznańwspiera

Całkowita wartość projektu sfinansowana z budżetu Miasta Poznania: 10 000 zł.