Wolontariat podczas V Światowego Festiwalu Wikliny i Plecionkarstwa | 2023

Po raz pierwszy w Poznaniu w dniach 24-27 sierpnia 2023 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbył się V Światowy Festiwal Wikliny i Plecionkarstwa, który zgromadził entuzjastów kultury i plecionkarstwa z całego świata.

Światowy Festiwal Wikliny i Plecionkarstwa to największe i jedno z najważniejszych spotkań wikliniarzy oraz plecionkarzy na świecie. Wystawy, występy artystyczne, kiermasz, a przede wszystkim VI Międzynarodowy Konkurs Plecionkarski sprowadził do Poznania reprezentantów z blisko 60 krajów! Przez 4 dni trwania wydarzenia teren targów odwiedziło tysiące odwiedzających.

Fundacja In_Spire koordynowała wolontariatem podczas V Światowego Festiwalu Wikliny i Plecionkarstwa. Podczas wydarzenia In_Spirujący wolontariusze mieli niepowtarzalną okazję do poznania fascynującego świata plecionkarstwa i współpracy z międzynarodowymi twórcami. To, co nadało festiwalowi niepowtarzalny charakter, to zaangażowanie wolontariuszy i praktykantów, którzy wnieśli ogromny wkład w jego przebieg. Ich obecność realnie wsparła organizację wydarzenia, jako że zapewniali oni wsparcie artystom, wystawcom oraz odwiedzającym. Wolontariusze pełnili różnorodne role, począwszy od pomocy przy rejestracji i zameldowaniu uczestników, poprzez asystowanie w przygotowaniach do warsztatów, aż po wsparcie w tłumaczeniu i udzielanie informacji w języku angielskim. Działanie te zapewniło niezapomniane wrażenia oraz współpracę międzynarodową, co przełożyło się na zdobycie cennego doświadczenia i praktycznych umiejętności z organizacji pracy własnej oraz pracy w grupie.

Zachęcamy do zapoznania się z galerią zdjęć, gdzie pokazujemy naszą działalność.

Organizatorzy wydarzenia:
Grupa MTP
Ogólnopolskie Stowarzyszenie Plecionkarzy i Wikliniarzy.

/ Fot. Piotr Pasieczny, Fotobueno

Chcesz dołączyć do naszego grona wolontariuszy? Napisz do nas!
Działamy projektowo, a nasze działania są zróżnicowane;)

👉 Zgłoszenia prosimy kierować na adres: biuro@fundacjainspire.pl
👉 Przyjmujemy wolontariuszy od 16 lat do nieograniczonego wieku