Prawnik da radę - Viva Seniorzy! | 2023

Fundacja In_Spire razem z Partnerami: Wielkopolską Izbą Adwokacją oraz Okręgową Izbą Radców Prawnych w Poznaniu zrealizowała podczas targów Viva Seniorzy 2023 projekt "Prawnik da radę". Działania obejmowały bezpłatne konsultacje prawne dla seniorów.

Projekt „Prawnik da radę” miał na celu zapewnienie nieodpłatnej profesjonalnej pomocy prawnej osobom starszym, które z różnych powodów nie mają na co dzień dostępu do tego rodzaju wsparcia. Inicjatywa została zrealizowana we współpracy z Wielkopolską Izbą Adwokacją oraz Okręgową Izbą Radców Prawnych w Poznaniu w dniach 29-30 września podczas największego senioralnego święta w Poznaniu -  targów Viva Seniorzy.

Doradztwo z dziedziny prawa było jedną z dwóch inicjatyw prowadzonych w strefie Fundacji In_Spire. Projekt zapewniał bezpłatne konsultacje prawne. Podczas indywidualnej rozmowy z ekspertem wskazywane były seniorom możliwości, a także zwracano uwagę na inne aspekty prawne, które pomogły zwiększyć poczucie bezpieczeństwa.

Dodatkowym źródłem wiedzy z dziedziny prawa była otwarta prelekcja dla uczestników targów. Wykład wygłosili reprezentanci Wielkopolskiej Izby Adwokackiej oraz Ogólnokrajowej Izby Radców Prawnych – mecenas Piotr Ruszkiewicz oraz radca prawny Andrzej Pieścik. Celem prezentacji było zwiększenie wiedzy prawnej na temat bezpieczeństwa w bankowości internetowej oraz pokazanie, gdzie można uzyskać pomoc prawną.

Zapraszamy do udziału w targach Viva Seniorzy!