Dni Przedsiębiorczości Poznań | 2023

Jednym z głównych obszarów działalności Fundacji In_Spire to przedsiębiorczość, in_spirujemy do rozwoju. Fundacja po raz drugi stała się jednym z Partnerów Dni Przedsiębiorczości Poznań 2023. Jest to cykliczna impreza, której celem jest zwiększanie świadomości biznesowej, edukowanie oraz promowanie lokalnych przedsiębiorstw.

Fundacja In_Spire jako Partner Dni Przedsiębiorczości Poznań 2023 zorganizowała bezpłatne szkolenie online - Zbuduj wizerunek swój i swojej firmy w mediach społecznościowych - poradnik dla małych i średnich firm. Wydarzenie odbyło się w formule online 10 listopada 2023. Wśród 8 godzin szkolenia objęto 4 bloki tematyczne.

W szkoleniu uczestniczyło 108 aktywnych uczestników, a liczba wyświetleń sięgała blisko 500 widzów.

Inicjatywa Poznań Biznes Partner była częścią 13. edycji Dni Przedsiębiorczości Poznań w roku 2023, skupiającej się na promocji i szkoleniach pod hasłem "Silna Marka po poznańsku".

Nagranie z przeprowadzonego szkolenia zostanie udostępnione na platformie Youtube na profilu Fundacji In_Spire.

Dla kogo dedykujemy to szkolenie?
Szkolenie było skierowane do osób korzystających z mediów społecznościowych, głównie do właścicieli małych i średnich firm, oraz specjalistów ds. marketingu i PR.

Agenda wydarzenia:

wer 1

Czego uczestnicy mogli nauczyć się podczas szkolenia?
Uczestnicy szkolenia mogą nauczyć się skutecznego wykorzystywania mediów społecznościowych do budowania wizerunku swojego i swojej firmy, efektywnego zarządzania obecnością online oraz wystąpień publicznych w mediach społecznościowych. Poniżej znajduje się szczegółowy opis bloków tematycznych:

Blok 1 | Czym są media społecznościowe, dlaczego z nich korzystamy i jak działa Web2.0?
Uczestnicy mieli okazję zrozumieć specyfikę mediów społecznościowych, różnice, ich rolę i wpływ w erze Web 2.0.

Blok 2 | Specyfika poszczególnych serwisów (Facebook, Instagram, YouTube, LinkedIn).
Poznanie charakterystyki głównych platform mediów społecznościowych w celu efektywnego wykorzystania ich potencjału.

Blok 3 | Bądź gwiazdą własnych relacji - tworzenie własnych materiałów filmowych na potrzeby marketingu digitalowego w działaniach B2B i B2C, relacje w mediach społecznościowych oraz innych kanały internetowych jako element wystąpień publicznych. Dobre i złe praktyki. Netykieta na marginesie działań B2B i B2C.
Uczestnicy doskonalili umiejętności tworzenia materiałów wideo do marketingu digitalowego, budowania relacji online oraz poprawiali swoje wystąpienia publiczne, ucząc się na przykładach dobrych i złych praktyk. Zdobądź wiedzę na temat istotnych aspektów i działań netykiety w kontekście biznesu.

Blok 4 | Jak wykorzystać zasady wpływu społecznego w mediach społecznościowych?
Uczestnicy zdobywali podstawową psychologiczną wiedzę o tym, jak skutecznie wykorzystywać zasady wpływu społecznego w komunikacji biznesowej i mediach społecznościowych. Poznawali mechanizmy podejmowania decyzji przez ludzi i ich wpływ na budowanie relacji.

Projekt sfinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania.
#poznanwspiera

REGULAMIN SZKOLENIA