Tymczasowe miejsca noclegowe

Podziel się

Obok działalności Punktu Recepcyjnego i Centralnego Punktu Zbiórek Darów, w halach targowych oraz w poznańskiej Hali Arena zostały przygotowane tymczasowe miejsca noclegowe.

Noclegownie dla przybyszów z Ukrainy zarządzane są przez Urząd Wojewódzki w Poznaniu przy wsparciu organizacji społecznych - Caritas Poznań, PISOP i Fundacja In_Spire.

Na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w pawilonach 7 i 7A utworzono łącznie blisko 800 miejsc noclegowych. Kolejnych 700 mieści się na terenie hali widowiskowo- sportowej ARENA. Poza miejscami noclegowymi udostępnione uchodźcom obiekty mieszą również węzły sanitarne, pralnie, punkty żywienia i pomocy medycznej oraz kąciki zabaw dla dzieci.

- Już w pierwszym dniu funkcjonowania miejsc noclegowych  w wielkopowierzchniowych obiektach kompleksu Międzynarodowych Targów Poznańskich , wszystkie miejsca były zajęte przez osoby, które zdecydowały się zostać w Wielkopolsce i czekają na skierowanie i transport do miejsc docelowych. W ciągu 3 dni uruchomiliśmy HWS Arenę, w pół dnia stworzyliśmy punkt recepcyjny i oddaliśmy pawilon nr 4. Wiemy, jak to robić. Dziękuję za ogromne zaangażowanie pracownikom Grupy MTP – mówi Tomasz Kobierski, biorąc udział w otwarciu punktu noclegowego w poznańskiej Arenie.

 

- Czy to wtedy, gdy jest pandemia, czy wtedy, gdy  jest wojna, targi są zawsze dla nas wsparciem i dziękuję, że możemy korzystać z zaplecza, które Targi mają. Taka jest rola miejskich spółek, by w sytuacjach tak trudnych również działać na rzecz dobra publicznego – mówił Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.