Viva Seniorzy! | 2023

Podziel się

Fundacja In_Spire wraz Partnerem - Fundacją Veolia Polska zapraszają seniorów na organizowany przez siebie projekt podczas targów Viva Seniorzy! Projekt Srebrne Lisy Internetu zapewnia przyjazną i dostosowaną do wieku naukę korzystania z Internetu, aby zachęcić i ośmielić seniorów do jego samodzielnego eksplorowania. Podczas

„Srebrne Lisy Internetu” to szkolenie dla seniorów, które ma ich zachęcić do postawienia pierwszych kroków w Internecie. Szkolenie będzie składało się z dwóch części – prezentacji motywacyjnej w pierwszym dniu targów Viva Seniorzy, którą przygotuje profesor Henryk Mruk, a także ze szkoleń praktycznych. 

Profesor Henryk Mruk znany w Poznaniu wykładowca i mentor wielu pokoleń studentów Poznańskiego Uniwersytetu Ekonomicznego, autor porywających prezentacji i wykładów. Celem prezentacji profesora Mruka jest pokazanie pozytywnych przykładów seniorów, którzy dobrze radzą sobie w Internecie, a także mają dobre osiągnięcia w mediach społecznościowych w Polsce i na świecie. Wykład odbędzie się w dniu 29 września w godzinach  13:10 – 13:40 w Strefie Edukacyjnej.

Warsztaty praktyczne dla seniorów przeprowadzi pani Magdalena Sroczan z Instytutu Informatyki Politechniki Poznańskiej. Podczas indywidualnych zajęć trener pomoże seniorom wykonać najprostsze pierwsze czynności w wirtualnej rzeczywistości, takie jak założenie konta mailowego oraz korzystanie z wyszukiwarek. Zwróci także w tej części na podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po sieci. Warsztaty odbędą się w dniach 29-30 września w godzinach  10:00 – 17:00 w strefie Fundacji In_Spire - pawilon 3, stoisko 27.

Zarówno udział w prezentacji profesora Mruka, jak i w szkoleniach praktycznych jest bezpłatny dla seniorów uczestniczących w targach Viva Seniorzy. Chętni mogą zapisać się w strefie Fundacji In_Spire na targach Viva Seniorzy - stoisko nr. 27. 
📆 29-30.09.2023
📍 Miejsce wydarzenia:
Międzynarodowe Targi Poznańskie,
Pawilon 3, stoisko nr. 27.
Partner projektu: Fundacja Veolia Polska
Organizator: Fundacja In_Spire

Fundacja Veolia Polska

Zapraszamy do udziału w targach Viva Seniorzy!